SkinTra – Čistiaci gél s glukozidmi – prečo by ste ho mali zaradiť do svojej ošetrujúcej rutiny?


Tento text prečítate za 4 minúty.

SkinTra – Čistiaci gél s glukozidmi – prečo by ste ho mali zaradiť do svojej ošetrujúcej rutiny?

SkinTra – Čistiaci gél s glukozidmi – prečo by ste ho mali zaradiť do svojej ošetrujúcej rutiny?

małe

Doteraz v celom sortimente značky Skintra chýbal iba čistiaci gél, aby sme Vám mohli odporučiť a vyskladať kompletnú starostlivosť jednej značky. To už je však iba minulosťou! Vyskúšajte absolútnu novinku - SkinTra - Čistiaci gél s glukozidmi, ktorý je ideálny pre ranné aj večerné čistenie tváre. Prečo Vám tento produkt odporúčame? A čo všetko obsahuje? Všetko sa dočítate v tomto článku!

Prečo je každodenné čistenie pleti tak dôležité?

SkinTra - Wash It Off - Glukozydowy Żel Oczyszczający
Každý deň sa na našej pokožke usadzujú nečistoty ako z okolitého prostredia, tak aj také, ktoré si vytvára pokožka sama – napr. kožný maz. Prestavte si, že by ste nanášali ďalšie a ďalšie vrstvy ošetrujúcej kozmetiky a make-upu, bez toho aby ste pleť predtým dostatočne a dôkladne vyčistili. Vytvorili by ste tak ideálne prostredie pre kožné choroby, akné, čierne bodky či alergie. Preto sú gély na čistenie pleti také dôležité! Zároveň, pre skutočne hĺbkové očistenie pleti, s celým Cosibella tímom odporúčame metódu dvojfázového čistenia pleti.

Aké zložky nájdete v zložení čistiaceho gélu SkinTra?

 • Caprylyl/Capryl Glucoside a Lauryl Glucoside - surfaktanty, neiónové povrchovo aktívne látky prírodného pôvodu, ktoré sa vyznačujú jemným pôsobením a výbornou penivosťou.
 • Glukonolaktón(PHA kyselina) - má väčšiu molekulovú hmotnosť ako iné kyseliny, do pokožky preniká pomalšie a v menšom množstve a vďaka tomu má menší dráždivý potenciál. Hĺbkovo hydratuje, zmäkčuje a posilňuje hydrolipidovú bariéru.
 • Panthenol - má schopnosť viazať vodu v pokožke, hydratuje, na povrchu pokožky vytvára jemný film, regeneruje, urýchľuje hojenie rán a upokojuje podráždenie a zápalové prejavy.
 • Allantoín - má hydratačné vlastnosti, zvyšuje schopnosť viazať vodu a na povrchu pokožky vytvára jemnú hydratačnú vrstvu.

Funkcie a najdôležitejšie vlastnosti čistiaceho gélu s glukozidmi

 • Účinné a zároveň veľmi jemné a šetrné čistiace vlastnosti!
  Tento čistiaci gél pre všetky typy pleti obsahuje glukozidy – surfaktanty, ktoré účinne odstraňujú nečistoty z povrchu pokožky, ale zároveň nenarušujú kožný mikrobióm a hydrolipidovú bariéru pokožky. To, čo robí tento gél na tvár výnimočným, je jeho konzistencia – príjemná nadýchaná pena. Kombinácia a použitá koncentrácia surfaktantov je navrhnutá tak, aby rýchlo a najmä hĺbkovo zbavovala pleť všetkých nečistôt a zároveň sa starala o kožný mikrobióm, hydrolipidovú bariéru a očné okolie. Gél je vhodný pre každodenné čistenie všetkých typov pleti, dokonca aj pre citlivú pleť a môžete ho bezpečne používať aj v priebehu ošetrenia kyselinami alebo retionidmi.
 • Čistiaci gél s glukozidmi sa stará o kožný mikrobióm
  Ideálna kombinácia surfaktantov je iba polovicou úspechu tohto gélu! Prípravok je obohatený aj o inulín a prebiotiká, ktoré pomáhajú zachovať zdravý kožný mikrobióm. Vďaka tomu je pokožka chránená pred účinkami vonkajších vplyvov a zároveň je zachovaná jej dostatočná hydratácia. A čo viac - optimálna úroveň kožného mikrobiómu predchádza vzniku akné a znižuje nadmernú citlivosť pokožky!
 • Bezpečný pre očné okolie
  Bezpečnosť používania čistiaceho gélu v okolí očí bolo potvrdené oftalmológom. Pre účinné odstránenie nečistôt z pleti nemôžeme očné okolie vynechať. Ale ako je to možné, keď čistiace gély väčšinou štípu, pália a spôsobujú podráždenie? A presne tomu sme sa chceli vyhnúť! Preto náš čistiaci gél s obsahom glukozidov nedráždi očné okolie a je ideálny dokonca na odstránenie make-upu či dekoratívnej kozmetiky!
 • Ako sa čistiaci gél stará o pokožku?
  Vďaka obsiahnutej kombinácii glukonolaktónu a alantoínu má tento gél aj ošetrujúce vlastnosti. Tieto zložky pomáhajú udržať dostatočnú úroveň hydratácie a zabraňujú vysúšaniu a vzniku podráždenia spôsobeného umývaním, a to dokonca aj v prípade suchej a citlivej pleti.
 • Peniace vlastnosti
  Gél sa po nanesení do dlaní mení na hustú penu, ktorá uľahčuje a urýchľuje proces umývania. Gél je naozaj hustý a zaujímavé je, že vytvára aj rovnako hustú penu. Vďaka tomu Vám vydrží naozaj dlho!
 • Vonné zložky
  Tento čistiaci gél na tvár je prvým produktom značky SkinTra, ktorý obsahuje parfumáciu. Vybrané vonné zložky však neobsahujú alergény. Vďaka tomu je prípravok vhodný aj pre citlivú pleť.

Aplikácia a používanie gélu

Adekvátne množstvo gélu naneste do vlhkých dlaní a dôkladne speňte. Hustú penu následne aplikujte na celú tvár a očné okolie, vmasírujte až do odstránenia nečistôt a nakoniec opláchnite vlažnou vodou. Používajte ráno a večer.

Prvé použitie – moje dojmy

Začnem od vizuálnej stránky tohto produktu - na poličke v kúpeľni vyzerá naozaj pekne. Fľaštička z hnedého skla je elegantná a zároveň ekologická. Po druhé - gél je naozaj hustý a pri aplikácii nepreteká cez prsty, vďaka čomu produktom zbytočne neplytváte. Úžasne pení! A to ma naozaj prekvapilo. V poslednej dobe som narazila iba na umývacie gély, ktoré penili málo, a preto som ich musela nanášať vo veľkom množstve, aby som pokožku ráno a večer dôkladne očistila.

Dojmy po ďalších použitiach

Mám zmiešaný typ pleti, ktorý je momentálne skôr suchý. Myslím si ale, že tento čistiaci gél na tvár bude vhodný pre všetky typy pleti, vrátane mastnej alebo citlivej. Ako som už spomenula, stále ma prekvapuje jeho hustota a penivosť, pretože naozaj DLHO vydrží. Používam ho už 3 týždne a z fľaštičky skoro nič neubudlo. A to je každodennou súčasťou mojej rutinnej starostlivosti o pleť! Skúsila som ho použiť pre 1. aj 2. fázu čistenia pleti a osvedčil sa dokonale! Stačili dve pumpičky prípravku, aby odlíčil aj silný make-up z očí i tváre v rámci 1. fázy a zároveň dôkladne dočistil pleť v 2. fáze čistenia. Používam ho v rannej aj vo večernej starostlivosti o pleť. Myslím, že si tento univerzálny produkt zamilujú ženy aj muži s akýmkoľvek typom pleti. Čo sa týka čistiacich gélov na tvár – tento gél zaraďujem medzi svojich favoritov!

A v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom instagrame, facebooku alebo telefónnom čísle
+421 233 221 070.

Zobraziť viac záznamov z August  2023
pixel