Dvojfázové čistenie pleti – naučte sa, ako dôkladne odstrániť make-up


Text prečítate za 4 minúty.

Dvojfázové čistenie pleti – naučte sa, ako dôkladne odstrániť make-up

Dvojfázové čistenie pleti – naučte sa, ako dôkladne odstrániť make-up małe

Pripomeňme si chvíľu, keď stojíte večer pred zrkadlom a pozorujete svoju pleť. Nesie ťažobu celého dňa – nečistoty, make-up, zvyšky opaľovacieho krému, kožný maz, pot. Pravdepodobne ste museli niekoľkokrát počas dňa dvihnúť telefón alebo si podoprieť tvár, čo je veľmi jednoduchý spôsob, ako preniesť nežiaduce mikróby na pleť. Ako si teda tvár dôkladne vyčistiť? V tomto príspevku Vám vysvetlím dvojfázové čistenie. Poviem Vám, prečo sa to oplatí a aké účinky môžete očakávať.

Čo je dvojfázové čistenie pleti?

Začneme pekne od začiatku. Vedeli ste, že koža je najväčším orgánom ľudského tela? Okrem toho plní množstvo funkcií potrebných pre naše fungovanie. Pretože je taká priateľská a potrebná, možno stojí za to jej to vynahradiť a trochu ju rozmaznávať. Základom starostlivosti je pochopenie Vašej pleti, čistenie, hydratácia, ochrana, regenerácia, exfoliácia a reakcia na jej potreby rôznymi účinnými látkami. V tomto článku sa zameriame na správne čistenie – presnejšie na to najúčinnejšie, skladajúce sa z dvoch fáz.

Prvá fáza = produkty na olejovej báze

Druhá fáza = produkty na vodnej báze


Prvým krokom je rozpustenie zvyškov make-upu, filtrov a ostatných nečistôt pomocou oleja, pleťovej alebo micelárnej vody. Druhou fázou je dôkladné čistenie a umývanie pleti. Za týmto účelom môžete siahnuť po géle, pene alebo emulzii – záleží na Vašich preferenciách :-)
Svoje návrhy produktov predstavím nižšie v článku.

Čistenie pleti v dvoch krokoch – aké účinky na Vás čakajú?

Verte, že dôkladne vyčistená pleť sa Vám odmení a rýchlo zaznamenáte veľmi priaznivé zmeny v stave Vašej pleti. Pokožka je vďaka tomu vyživená, jemná, účinné látky v nej ľahšie pôsobia a lepšie sa vstrebávajú. Všimla som si, že vďaka dvojfázovému čisteniu vyzerá moja pleť jednoducho zdravšie – v každom zmysle tohto slova. Pokiaľ sa stretávate s problémom upchatej pleti, určite túto metódu otestujte. Často obviňujeme produkt a v dôsledku toho je na čiernej listine. Problém je však v tom, že za to môžeme my. Ľahko vyčistená pleť nie je čistá. Môžu na nej byť ešte zvyšky kozmetiky, čo prispieva k tvorbe čiernych bodiek. Dokonalým príkladom takejto situácie sú aj SPF prípravky.

Správny výber opaľovacieho krému je výhra, aj keď často môžete počuť názor, že konkrétny prípravok zanáša. Je to individuálna záležitosť, pričom každý opaľovací krém, ktorý je nedostatočne vyčistený a ponechaný na pokožke, tento problém generuje. Preto je dôležité ho odstrániť a to najlepšie olejovým prípravkom. Nemenej dôležitým a bežným pravidlom je odličovanie večer. Osobne si nedokážem predstaviť, že by som išla spať nalíčená, bez ohľadu na mieru únavy. Takže zakaždým, keď sa nalíčite, nezabudnite sa odlíčiť. Ak nie ste priaznivci olejových receptúr, rovnako dobre v prvom kroku poslúži micelárna voda. Micely v nej obsiahnuté vyčistia zvyšky make-upu, nečistoty, kožný maz a všetky nečistoty. Dobre upravená pleť prinesie výsledky v budúcnosti a udrží ju dlhšie mladú a sviežu.

Čistenie aknóznej pleti v dvoch krokoch

A čo problematická pleť? Bude olej fungovať na čistenie pleti so sklonom k akné? Ako majiteľka mastnej pleti so sklonom k nedokonalostiam Vás môžem uistiť, že si svoju večernú rutinu neviem predstaviť bez dvojfázového čistenia tváre. Chápem, z čoho pramenia obavy, ale rozhodne sa treba prekonať! Nikdy som nepozorovala žiadne zhoršenie pleti, skôr naopak. Keby som mala veľmi jednoducho popísať, ako sa moja pleť po takom čistení cíti, povedala by som, že môže konečne dýchať. Vedeli ste, že tuk rozpúšťa tuk? Sebum je lipidová zmes, takže prvá fáza čistenia to zvládne perfektne. Navyše olej, ktorý si do pokožky vmasírujete, aby rozpustil nečistoty, na pleti dlho nevydrží. V ďalšom kroku ho môžete umyť gélom alebo penou. Vedzte, že pri nedokonale vyčistenej pleti je väčšia pravdepodobnosť vzniku nedokonalostí. Ešte stále váhate?


Čistenie tváre v dvoch krokoch – ráno alebo večer?

Mali by ste ráno vykonať dvojfázové čistenie? Ak cítite potrebu urobiť to, neexistujú žiadne kontraindikácie. Pleť však po noci nie je taká zanesená ako po celom dni, takže stačí použiť iba gél alebo penu, ktorá tvár určite zvládne vyčistiť. V rannej starostlivosti používam penu, ktorá spolu s tonikom dodáva veľmi príjemný pocit sviežosti.

Dvojfázové čistenie krok za krokom – ako na to?

Teraz Vás prevediem celým procesom dvojfázovej očisty a navrhnem mnou otestované produkty, ktoré môžem s pokojným svedomím odporučiť!

Krok 1 - odlíčenie

Odlíčenie otvára proces celého čistenia tváre. Začnite najodolnejšími oblasťami, teda očami a ústami. Nechajte kozmetiku aby rozpustila riasenku a rúž. Potom prejdite na zvyšok tváre a venujte čas dôkladnému zmytiu podkladovej bázy a zvyšnej farebnej kozmetiky.

Micelárna voda

Micelárna voda je riešenie pre ľudí, ktorí nemajú radi mastné formuly a obťažuje ich „hmla na očiach“. Je veľmi dôležité, aby na pokožke nezostala, pretože vždy by sa mala zmyť. Aj keď v prvej fáze čistenia používam olejové produkty, tak prvotné odlíčenie občas urobím micelárnou vodou. Hlavne okolo očí, keď som použila vodeodolnú riasenku.

Basiclab - Micellis - Micelárna voda pre suchú a citlivú pokožku

Basiclab - Micellis - Micelárna voda pre suchú a citlivú pokožku

Pozrite sa na tento produkt a venujte pozornosť jeho objemu. Môžem Vám sľúbiť, že vydrží skutočne dlho :-D. Tekutina je voňavá, jemná a nedráždi. Obsahuje hydratačné a upokojujúce zložky, takže je ideálna na čistenie suchej a citlivej pokožky. Namiesto toho, aby ste si ňou treli oči, podržte namočenú vatu na mieste dlhšie a nechajte prípravok - riasenku či rúž rozpustiť.


Odličovací olej

Oleje pokožku príjemne obalia a rozpustia nečistoty a make-up. Je to tiež skvelá príležitosť pre automatickú masáž tváre, ktorá spája príjemné s užitočným.

Mohani - Mušelínová handrička na pleť

Mohani - Mušelínová handrička na pleť

Pokiaľ zvolíte olej, ktorý neobsahuje emulgátory, môžete ho z pokožky zmyť mušelínovou handričkou. Pomôže dôkladne vyčistiť pleť od zvyškov mastnoty a nečistôt. Pred použitím navlhčite handričku teplou vodou a jemne zotrite olej. Nezabudnite handričku po každom použití ručne vyprať a nechať uschnúť. Nepoužívajte handričku v každodennej starostlivosti, ak sú na pokožke zápalové miesta.

Creamy - Moringa Pure - Odličovací a čistiaci pleťový olej

Creamy - Moringa Pure - Odličovací a čistiaci pleťový olej

Kombinácia moringového oleja a oleja zo sladkých mandlí tvorí dokonalé duo. Prípravok obsahuje emulgátor, ktorý uľahčuje dôkladné odstránenie oleja z tváre (vytvára emulziu). Je veľmi šetrný k pleti, ale zároveň účinne čistí aj nepoddajný makeup. Je bez parfumácie a nedráždi oči.


Odličovací balzam

Tuhé prípravky, ktoré sa vplyvom tepla v rukách menia na tekutý olej.

Natural Secrets - Micelárny čistiaci balzam

Natural Secrets - Micelárny čistiaci balzam

Jeden z mojich najobľúbenejších. Zloženie obsahuje zmes olejov a masiel. Má jemnú, sviežu vôňu a sorbetovú textúru. Skvele rozpustí aj silnejší makeup a vodeodolnú kozmetiku. Emulgátor uľahčuje odstránenie vodou. Je veľmi účinný. Stačí malé množstvo na vyčistenie celej tváre. Po použití je pleť hladká a hydratovaná bez pocitu mastnoty.


Krok 2 – čistenie pleti

Po prvom kroku – teda odlíčení, je čas si tvár poriadne vyčistiť. Odličovač čistí pokožku iba povrchovo a pleť by mala byť vyčistená do hĺbky, aby v nej nezostali nečistoty, ktoré by mohli spôsobiť tvorbu čiernych bodiek.

Peny na čištenie pleti

Poznáte marshmallows? Proces aplikovania čistiacej pleťovej peny je rovnako príjemný ako vychutnávať si tento cukrík priamo z ohňa. Milujem túto textúru, ktorá sa podobá nadýchanému obláčiku!

Alkmie - Microbiome Foa-m My God! - Jemná čistiaca pena na pleť

Alkmie - Microbiome Foa-m My God! - Jemná čistiaca pena na pleť

Pena so sviežou a príjemnou vôňou pripomínajúcou zelený čaj. Má pomerne hustú konzistenciu a je veľmi účinná. Prípravok čistí, neovplyvňuje hydrolipidovú bariéru pokožky a nevysušuje. Rada ho používam po prebudení ako ranné osvieženie.


Čistiace gély

Gély sú čistiace prípravky, ktoré si dokonale poradia s nečistotami a zvyškami make-upu a pripravia pleť na ďalšie kroky starostlivosti.

Apis - Moisturizing Face Cleansing Gel with Hyaluronic Acid - Hydratačný čistiaci gél s kyselinou hyalurónovou

Apis - Moisturizing Face Cleansing Gel with Hyaluronic Acid - Hydratačný čistiaci gél s kyselinou hyalurónovou

Veľmi univerzálny gél, ktorý bude fungovať pre všetky typy pleti. Má jemnú, sviežu vôňu. Je založený na jemných čistiacich látkach, vďaka ktorým účinne čistí bez toho, aby pokožku dráždil. Obsahuje upokojujúce látky, takže osloví aj citlivú pokožku.


Čistiaca emulzia

Emulzie sú prípravky so zložením pripomínajúcim mliečny gél. Sú veľmi jemné k pokožke a často sa odporúčajú pre citlivú a suchú pokožku.

Cetaphil - Čistiaca emulzia na pleť

Cetaphil - Čistiaca emulzia na pleť

Ideálna pre citlivú a dehydratovanú pleť. Emulzia odstraňuje prebytočný kožný maz a ďalšie nečistoty z povrchu pokožky a odstraňuje aj make-up bez toho, aby pleť vysušovala.


Dúfam, že Vám tento príspevok pomohol zorientovať sa v téme dvojfázového čistenia. Pokiaľ ale máte nejaké pochybnosti či otázky, obráťte sa na nás.Zobraziť viac záznamov z Jún  2022
pixel