Vlasová obnova

Rovnováha PEH v skratke

Rovnováha PEH má obrovský vplyv na stav našich vlasov. Práve správny výber kozmetiky s bielkovinami, zmäkčovadlami a zvlhčovadlami nám pomôže dosiahnuť najlepšie výsledky v starostlivosti o vlasy. Čo sa teda môže stať, keď je rovnováha PEH narušená?

Krepovatenie vlasov - čo robiť

Krepovaté a rozcuchané vlasy pozná snáď každá majiteľka vlasov so strednou alebo vysokou pórovitosťou. Čo robiť v tejto situácii? Zistite dôvody, prečo sa Vaše vlasy krepovatejú, a naučte sa, ako získať dokonalý vzhľad a akú kozmetiku zvoliť na uhladenie vlasov.

Zistite akú máte pórovitosť vlasov!

Pórovitosť vlasov je jednoducho povedané miera, do akej sú kutikuly (vlasové časti) od seba oddelené. Prečo je tak dôležité poznať pórovitosť svojich vlasov? Po prvé preto, že na základe tejto skutočnosti by sa mala odvíjať naša starostlivosť. Pokiaľ ste napriek používaniu drahej a kvalitnej kozmetiky nezaznamenali žiadne zlepšenie kvality Vašich vlasov, problém môže spočívať práve v zlom výbere prípravkov. V dnešnom príspevku sa dozviete, aké typy pórovitosti môžu Vaše vlasy mať a ako sa o ne starať.

Mastné vlasy a ako tomu zabrániť?

Mastné vlasy pri korienkoch sú problémom, s ktorým sa stretáva množstvo ľudí. Je možné, že je to dôsledok hormónov, presnejšie povedané hormonálneho narušenia. Kľúčom je nájsť a diagnostikovať problém a ďalším krokom okrem liečby je výber správneho šampónu pre mastné vlasy, respektíve mastnú pokožku hlavy. Ako to urobiť? Ako zistiť príčinu a aký šampón zvoliť? V tomto príspevku zistíte viac!
pixel