Vlasová obnova

Boj proti lupinám: TOP spôsoby pre ich dokonalé odstránenie

Ako sa zbaviť lupín raz a navždy? Túto otázku si neraz položili ľudia, ktorých trápia lupiny vo vlasoch. Vedeli ste, že existujú suché, ale aj mastné lupiny? V tomto článku Vám prinášame pár tipov a metód, ktoré na pokožku hlavy s lupinami fungujú najlepšie. Odhaľte najúčinnejšie spôsoby, v ktorých spoločne odhalíme ako sa zbaviť lupín vo vlasoch.

Šampóny HairTry – starajte sa o vlasy s rozumom!

Keď sa povie „starostlivosť o vlasy“, vybavia sa nám vlasy ako také. Ale čo pokožka hlavy? Značka HairTry, vytvorená tímom Cosibella, na tento dôležitý fakt upozorňuje svojim mottom: „Starostlivosť o vlasy s rozumom.“ A rozum, to je predsa hlava. :-) Vďaka tomuto holistickému prístupu vznikli šampóny, ktoré sa sústredia na konkrétne problémy pokožky hlavy bez ohľadu na náš vek alebo pohlavie.

Prípravky pre kučeravé vlasy – akú kozmetiku zvoliť pre starostlivosť o vlnité vlasy?

Bez ohľadu na to, či Vaše vlnité a kučeravé vlasy potrebujú dodatočnú dávku hydratácie, ochranu pred škodlivými vonkajšími vplyvmi alebo regeneračnú kúru, správne zvolený prípravok môže urobiť divy. V každodennej starostlivosti pre vlnité a kučeravé vlasy budete potrebovať hneď niekoľko rôznych produktov. Pretože aj tie najkrajšie a dobre vyzerajúce vlny potrebujú občas špeciálnu starostlivosť.

Ako sa starať o kučeravé vlasy? Sprievodca starostlivosťou o vlnité a kučeravé vlasy krok za krokom

Ste šťastnou majiteľkou vlnitých vlasov? Pokiaľ áno, určite viete, aká môže byť starostlivosť o vlny a kučery problematická. Kučeravé vlasy sú krásne, ale správna starostlivosť je skutočnou výzvou. Často totiž riešime nadmerné krepovatenie a lámanie, suchosť alebo strapatenie vlasov. A čo viac - styling kučeravých vlasov môže trvať celé hodiny, ale výsledný efekt nie vždy zodpovedá vynaloženému úsiliu.

Rovnováha PEH v skratke

Rovnováha PEH má obrovský vplyv na stav našich vlasov. Práve správny výber kozmetiky s bielkovinami, zmäkčovadlami a zvlhčovadlami nám pomôže dosiahnuť najlepšie výsledky v starostlivosti o vlasy. Čo sa teda môže stať, keď je rovnováha PEH narušená?

Krepovatenie vlasov - čo robiť

Krepovaté a rozcuchané vlasy pozná snáď každá majiteľka vlasov so strednou alebo vysokou pórovitosťou. Čo robiť v tejto situácii? Zistite dôvody, prečo sa Vaše vlasy krepovatejú, a naučte sa, ako získať dokonalý vzhľad a akú kozmetiku zvoliť na uhladenie vlasov.

Zistite akú máte pórovitosť vlasov!

Pórovitosť vlasov je jednoducho povedané miera, do akej sú kutikuly (vlasové časti) od seba oddelené. Prečo je tak dôležité poznať pórovitosť svojich vlasov? Po prvé preto, že na základe tejto skutočnosti by sa mala odvíjať naša starostlivosť. Pokiaľ ste napriek používaniu drahej a kvalitnej kozmetiky nezaznamenali žiadne zlepšenie kvality Vašich vlasov, problém môže spočívať práve v zlom výbere prípravkov. V dnešnom príspevku sa dozviete, aké typy pórovitosti môžu Vaše vlasy mať a ako sa o ne starať.

Mastné vlasy a ako tomu zabrániť?

Mastné vlasy pri korienkoch sú problémom, s ktorým sa stretáva množstvo ľudí. Je možné, že je to dôsledok hormónov, presnejšie povedané hormonálneho narušenia. Kľúčom je nájsť a diagnostikovať problém a ďalším krokom okrem liečby je výber správneho šampónu pre mastné vlasy, respektíve mastnú pokožku hlavy. Ako to urobiť? Ako zistiť príčinu a aký šampón zvoliť? V tomto príspevku zistíte viac!
pixel